ΣΚΑΚΙ

Στο σχολικό πρωτάθλημα της Ένωσης Σκακιστικών Σωματείων της περιφέρειας Πελοποννήσου, το 14ο Δημοτικό Σχολείο πήρε σημαντική διάκριση στο ομαδικό πρωτάθλημα των δημοτικών σχολείων, κατακτώντας την τρίτη θέση, (χάλκινο μετάλλιο).

skaki2012

Την ομάδα του σχολείου μας εκπροσώπησαν οι μαθητές:

Κούτσικας Γιώργος, Καβουρίνου Πολυξένη, Καρακαϊδός Απόλλωνας,  Καρακαϊδού Άρτεμις και Σολωμάκος Αλέξανδρος.

Επίσης στους ατομικούς αγώνες, στην έκτη τάξη ο Γιώργος Κούτσικας  ήρθε τρίτος , παίρνοντας το χάλκινο μετάλλιο στη γενική κατάταξη και στην Πέμπτη τάξη, η Άρτεμις   Καρακαϊδού κατέκτησε χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία των κοριτσιών.

Ο σύλλογος διδασκόντων συγχαίρει τα παιδιά του σχολείου μας για την προσπάθεια και την επιτυχία τους.