ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙA

Ταχ. Δ/νση: Δήμητρας 53

Τηλέφωνο:   27210 24888

Α Ν Α Κ Ο Ι Ν Ω Σ Η

«Δικαιολογητικά εγγραφής στην Α΄   τάξη του Δημοτικού Σχολείου»

α.    Πιστοποιητικό γέννησης, Δήμου ή Κοινότητας για την εγγραφή του μαθητή στα οικεία μητρώα ή δημοτολόγια, το οποίο εκδίδεται το τελευταίο πριν την εγγραφή τρίμηνο και στο οποίο αναγράφεται ολογράφως και αριθμητικώς η ημερομηνία γέννησης.

β.    Επίδειξη του βιβλιαρίου υγείας του μαθητή στο οποίο φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.

γ.    Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο φαίνεται η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή.

δ.    Πιστοποιητικό οδοντολογικής εξέτασης.

ε.    Πιστοποιητικό καρδιολογικής εξέτασης.

στ.    Πιστοποιητικό οφθαλμολογικής εξέτασης.

ζ.  Βεβαίωση παρακολούθησης νηπιαγωγείου.

Οι εγγραφές στην Πρώτη (Α΄) τάξη πραγματοποιούνται από 1 μέχρι 15 Ιουνίου 2012. Φέτος θα εγγραφούν τα παιδιά που γεννήθηκαν το έτος 2006

Καλαμάτα, 17 Μαΐου 2012

Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ